Ateşli Sabır (Postacı)

Ateşli Sabır, Şehir Tiyatroları’nın bu sezonki belki de en iyi oyunu. Sinemaya da uyarlanan yapıt tek perdelik ve yaklaşık 90 dakika sürüyor. Bu süre içerisinde bir an olsun sıkılmıyor, oyundan kopmuyorsunuz. Oyunu Şilili yazar Skarmeta 1982 yılında ilk kez Berlin’de sahnelemiş. Biz de Kültür Kurdu ekibi olarak 7 Mart tarihinde 20 arkadaşımızla birlikte Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde bu oyunu izledik.

Burcu Mert – Harika bir oyundu. Dekor, çakıl taşlarının sesi ve oyunculuklar çok güzeldi… Seyretmeyen kaçırmasın derim. (Allah’tan bu oyunu gösterimden kaldıracakları bişey içermiyor)

Elif Cida – Çok sempatik, keyifli bir oyundu. Dekoru bizi küçük sahil kasabasına götürdü… Şiir dinletisi, müzikleri güzeldi. Oyuncuların her biri başarılıydı. Hele postacı rolü süperdi. Mektubuma son verirken dip not: MD koşturmalarının arasında bu güzel oyunu senin sayende seyredebildiğim için ayrıca sana çok teşekkür ederim (Mektupların sonunda mutlaka dip not olmalıymış. Postacı öyle dedi.) (oyundan bir alıntı)…